Durante Alighieri 2V pátek dorazil do svého nového působiště Hřebčína Napajedla pětiletý hnědák Durante Alighieri (Galileo - Puce, Darshaan), který zde zahájí své chovné působení. Lákadlo v podobě hřebcova rodokmenu i výlučnost daná faktem, že je prvním a zatím jediným synem Galilea (Sadler's Wells) v našem chovu, k hřebci přilákala, navzdory slabší dostihové kariéře, řadu zajímavých partnerek, včetně klasické vítězky a klisen úspěšných v dostizích nejvyšší kategorie.Nejzajímavější z dosud nahlášených partnerek je vítězka Oaks (L) v roce 2009 Rabbit Zamindar (Zamindar), též úspěšná v Memoriálu Rudolfa Deyla (NL).

V Oaks se umístila i další z partnerek Durante Alighieri klisna Rabbit Motivator (Motivator), jejímž největším úspěchem však bylo vítězství v Ceně zimní královny (NL).

Vítězství v dostihu nejvyší kategorie získala i Mikrop Fong (Dr. Fong), vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla (NL) a druhá v Ceně zimní královny (L), stejně jako Monolitova polosestra Morganetta (Security Risk), vítězka Ceny ČSCHPMDK (NL) a třetí z Oaks (L).

Také Dedarina (Zaha) se může pochlubit jedničkovým úspěchem - v roce 2002 zvítězila v Ceně Hřebčína Napajedla (NL), v Oaks doběhla pátá.

Velmi dobrou třídu ukázala na dráze i bělka Sharana (Bin Shaddad), která sice vyhrála jen dva dostihy III. kategorie, ale získala též třetí místo v Memoriálu Harryho Petrlíka (I.k.) a čtvrté v Ceně ČSCHPMDK (NL).

Zajímavou partnerkou je i v Polsku narozená Proxima (Leone), která vyhrála dva menší rovinové dostihy v Polsku a jeden čtyřkový steeple u nás, ale loni její polobratr Pillar vyhrál oba nejvýznamnější polské dostihy pro dvouleté.  

Foto: Hřebčín Napajedla

Související článek:
Galileův syn do českého chovu


       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net