foal polynanta24bDesetiletá hnědka POLYANTA (Soldier of Fortune), vítězka Oaks v Česku i na Slovensku, včera přivedla na svět dalšího, již čtvrtého potomka. Klisně působící v chovu Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka se narodil hřebeček po francouzském klasickém vítězi Victor Ludorum (Shamardal).

 
Vítěz Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) ve dvou letech a premiant klasické Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1) Victor Ludorum (Shamardal) působí od roku 2022 na francouzském Haras du Logis, který si jeho služby cení na 15.000 €. O jeho služby je mezi francouzskými chovateli velký zájem - v prvním roce v chovu připustil 154 klisen, v loňském roce dostal příležitost se 139 partnerkami.

Nepřehlédněte: 3,23 miliónu korun. Za tolik byl před 16 lety v Anglii prodán český odchovanec

Polyanta, která je polosestrou Pikardie (Sholokhov), matky nejúspěšnější Trávníčkovy odchovankyně Queen of Beaufay (Zarak), zatím stále čeká na první start svého potomka. V přípravě Dalibora Töröka ve Zhoři je jak její tříletý syn Peregrin (Zarak), jehož najdeme na přihláškách do Českého derby, tak i dvouletý Polan (The Grey Gatsby). V loňském roce Polyanta přivedla na svět hřebečka Portal (The Grey Gatsby), letos by jejím partnerem měl být hřebec Muhaarar (Oasis Dream), otec aktuálně nejúspěšnějšího koně DS Pegas Vert Liberte. (miv)

Image 1 9
foto Eva Kopečná
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net