night tornadoNováček v nabídce tuzemských plemeníků ryzák Night Tornado (Night of Thunder), působící v Hřebčíně Střelice, má za sebou úspěšný start. K hřebci, který se stal historicky prvním koněm v polském tréninku, jenž vyhrál listed dostih ve Francii, zamířila řada atraktivních klisen a první zástupce Dubawiho (Dubai Millennium) krve v českém chovu má už i první březí partnerku. Tou se stala dvojnásobná vítězka Girl of Fire (Firebreak).

 
Jak jsme Vás již informovali, bude NIght Tornado letos partnerem klasické vítězky Sedmikrasky (Excellent Art), kterou do Střelic poslal Hřebčín Vlachovice. Premiantka Oaks z roku 2016 ale zdaleka není jedinou klisnou jedničkové výkonnosti, kterou dvojnásobný Kůň roku Polska letos připustí. Hřebec dostane i vynikající Sašu (Makfi), přičemž toto spojení bude nositelem 3x3 prochování na Dubawiho, 4x3 na Galilea, 5x4x4 na jeho matku Urban Sea a 5x4 na Green Desert. K hřebcovi jsou dále nahlášeny například také White Angel (Dark Angel) a Muguruza (Footstepsinthesand), které obě zvítězily v Ceně zimní královny.

Nepřehlédněte: Trojnásobná jedničková vítězka Faliraki má kobylku po Rosensturm, Kristine hřebečka po stejném hřebci

Nepochybně zajímavou partnerkou je i polská Incepcja (Le Havre), která je dcerou polské derby vítězky Infamie (Tempelwächter). Z Polska za hřebcem dorazily také v tamních listed umístěná Jabella (October) i její dcera Jawielkawena (Eagle Top), seznam polských partnerek navíc ještě není uzavřen. Z tuzemských možno jmenovat i dceru skvělé Kolymbie (Kyllachy) v jedničce umístěnou Kathy Ames (Intello) a na podporu se může hřebec těšit i od střelických klisen, konkrétně Puck Fair (Paco Boy), Stubborn Love (New Approach) a Fragancie (Oratorio).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net