foal Faliraki24Už osm hříbat přivítal letos na svět chovatel Vítězslav Vanda, v jehož chovu se rodí jak hříbata vlastního chovu, tak i potomci klisen, které k němu chovatelé přivezli na připuštění jedním z dvojice prověřených plemeníků, kteří v Doubravách působí. Jeden z nejzajímavějších přírůstků přivedla na svět nová posila Vandova chovu hnědka Faliraki (Zazou), jedna z nejúspěšnějších klisen tuzemského chovu posledních let, která na dráze dokázala vyhrát dva jedničkové dostihy na rovinách a jeden na proutěných překážkách.


Odchovankyně Jiřího Charváta Faliraki je navíc dcerou vítězky Jarní ceny klisen (L) a dalších čtyř jedničkových dostihů French Quebec (Excellent Art), která díky druhému místu v Premio Virziere (Gr.3) získala status blacktype koně. French Quebec, která sama bude letos partnerkou skvělého Stradivaria (Sea The Stars), se navíc prosazuje i v chovu, což dokládá nejen Faliraki, ale též její polosestra Feschanda (Dariyan), loňská vítězka Jarnej ceny kobýl (L).

Zatímco Feschanda zůstává na dostihové dráze, Faliraki už přivedla na svět prvního potomka a tím i prvního vnuka, v tomto případě vnučku, French Quebec. Klisnička je dcerou doubravského paši Rosensturma (Monsun). Letos bude partnerem Faliraki syn Fairlypi, přičemž toho spojení bude nositelem 2x4 inbreedingu na Fairlypiho otce Pivotala (Polar Falcon).

foal rajcisimon24 foal kristine24
 Rajči Šimon s hřebečkem po Fairlypi  Kristine s hřebečkem po Rosensturm


Další z nových posil Vandova stáda Kristine (Kris Kin), matka druhých z Českého a Slovenského derby Krasavy (Moonjaz) a Kristiana (Moonjaz), porodila po Rosensturmovi hřebečka a i letos ji čeká stejný plemeník. Rosensturmova dcera Rajči Šimon, vítězka Karpatské ceny (L), má hřebečka po Fairlypi a i ona se vrátí ke stejnému hřebci.

Fotogalerie doubravských hříbat od Nely Rymešové

V Doubravách se letos navíc narodila i kobylka ze Silver Empress (Silver Frost) po Shaywan (Sinndar), kobylka ze Semantýny (Forever Bond) po Rosensturm, kobylka z G. I. Jane (Move Your Vision) po Fairlypi, kobylka z Wuelty (Move Your Vision) po Medici (Curlin) a zatím posledním přírůstkem je hřebec z Historiny (E Dubai), jehož otcem je také slovenský Kůň roku Medici.

Miloslav Vlček, foto Nela Rymešová
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net