foal magical22Jedna z nejúspěšnějších klisen posledních let vynikající Magical (Galileo) přivedla na svět prvního potomka. sedminásobná Gr.1 vítězka porodila kobylku, jejímž otcem je aktuálně nejdražší plemeník na světě a jednička konkurenčního týmu Dalham Hall Stud Dubawi (Dubai Millennium).

 
Magical strávila na dostihové dráze 4 sezóny, během nichž z 28 startů vytěžila 12 vítězství, 8 druhých a 2 třetí místa, přičemž vydělala úctyhodných 4,87 miliónu liber. Dvakrát se jí podařilo zvítězit v Irish Champion Stakes a Tattersalls Gold Cupu, uspěla též v Champion Stakes, Pretty Polly Stakes a také v British Champions Fillies & Mares Stakes. V Breeders' Cup Turf ji porazila jen famózní Enable (Nathaniel).

Spojení Dubawiho s Galileovou dcerou patří k nejpopulárnějším spojením současnosti, které dalo mj. Gr.1 vítěze Ghaiyyath a Night of Thunder či Gr.2 vítěze a Gr.1 umístěného Dartmouth. Nejlepší dny tohoto spojení ale zřejmě teprve přijdou, neboť Coolmore v posledních letech posílá k Dubawimu řadu svých špičkových klisen po Galileovi, jejichž potomci teprve přicházejí či přijdou na dráhu. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net