Do letošní připouštěcí sezóny vstoupil tuzemský chov anglického plnokrevníka se třemi nováčky v chovu. Jedním z nich je pětiletý francouzský rodák FIRE OF THE SUN (Areion), Gr.3 vítěz v Německu, který své chovné působení zahájí v Krabčicích. 

 
Syn šampióna německých plemeníků Areiona (Big Shuffle) a francouzské vítězky Morera (Echo of Light), polosestry tří blacktype koní z rodiny, která dala skvělou Danedream, bude ve své úvodní sezóně připouštět za 18 tisíc korun a už má nahlášenu řadu partnerek. "Nechci říkat jména, která ještě nejsou jistá, ale několik už jistých je," uvedl pro naše stránky v Krabčicích působící trenér Jiří Brož, který hřebce získal. Z nich zaujmou například Yes Bubba (Shamardal), matka čtyřnásobného vítěze Yasánka (Dux Scholar), jedničková vítězka Kobi (Toylsome), francouzská vítězka, posléze v jedničkách v Česku umístěná Berouyine (Bushranger) či trojnásobná vítězka Nirgera (Egerton).  Až do letošního roku nepůsobil v tuzemském chovu žádný plemeník s krví Dubai Millennia (Seeking The Gold), nyní tu stojí dva (vedle krabčického nováčka také střelický Night Tornado) a Fire of the Sun  hned v úvodní sezóně dostane partnerku, které v žilách též koluje krev předčasně uhynulého šampióna - Dubawiho (Dubai Millennium) vnučku Angel Wings (Red Dubawi).

Hřebec též dostane několik klisen z domovského Centra Darhorse, které finišuje v přípravě připařovacího plánu a podle majitelových slov se též může těšit na klisny z Německa. "Němečtí chovatelé by k němu měli poslat několik klisen, bližší informace o nich ale zatím nemáme," říká Brož. Mílař grupové úrovně Fire of the Sun se tak v první sezóně zřejmě dočká slušného počtu partnerek, které by mu mohly usnadnit start v chovu.

Miloslav Vlček       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net