Ve čtrnácti startech neporažený šampión dvouletých, tříletých i starších koní FRANKEL (Galileo), mnohými považovaný za nejlepšího koně moderní doby, se úspěšně prosazuje i v chovu. V sobotu se stal otcem již 100. vítěze blacktype dostihu.

 
Jubilejním vítězem se stala tříletá ryzka stáje Qatar Racing Ltd Emotion (z Molly Malone po Lomitas) která v Newmarketu o délku vyhrála British Stallion Studs EBF Chalice Stakes (L). 

Juddmonte Farms, v jejíž barvách Frankel běhal a kde nyní, v anglickém Bansted Manor Stud, i působí v chovu, hned po vítězství přišla se zajímavou statistikou. Frankel se podle ní stal otcem stovky blacktype vítězů nejrychleji v historii chovu plnokrevníka, respektive vyrovnal dosavadní rekord Danehilla (Danzig), mimochodem též odchovance Juddmonte Farms. Oba k završení stovky blacktype vítězů potřebovali 2402 dny, nicméně předčasně uhynulému Danehillovi, dlouholetému rekordmanovi v počtu blacktype vítězů, k tomu dopomohlo pravidelné pendlování mezi Irskem a Austrálií. Další z velikánů mohutně podporovaných svým držitelem šejkův Dubawi (Dubai Millennium) dosáhl trojciferného počtu potomků úspěšných v blacktype dostizích za 2613 dní, Frankelův otec Galileo (Sadler's Wells) 2675 dní. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net