Po letech s jedním hřebcem letos v Doubravách v chovu Vítězslava Vandy stáli dva plemenní hřebci- Dlouholetý paša tamního stáda bělouš Rosensturm (Monsun) a nováček v jeho týmu Cat Junior (Storm Cat), který se k němu přesunul poté, co úvodní sezónu v tuzemském chovu strávil v Napajedlích. Připouštěcí sezónu ale Vanda dokončil jen s jedním hřebcem - Cat Junior se v jejím průběhu vrátil ke svému majiteli Miroslavu Kantkovi.

 
"Když odcházel, měl zapuštěno 18 klisen"  vypočítává Vanda a posléze měl skvělým rodokmenem disponující hřebec počet partnerek zaokrouhlit na dvacet. "Většinu z nich byly klisny hřebcova majitele," dodává s tím, že mezi nimi byla například i Zaya (Diktat), klisna, které v německých sprintech získala status blacktype koně. Protože nemalá část z Kantkových klisen se v Doubravách ohřebila a v předešlém roce řadu z nich připustil právě Cat Junior, mohl si Vanda udělat obrázek o jeho hříbatech. A dojem v něm zanechala velký. "Narodilo se nám jich tady asi pět a musím říct, že jsem z jeho hříbat nadšený. Jsou všechna jedno jak druhé, pěkná, osvalená, prdelatá hříbata," říká Vanda, který i díky této zkušenosti Cat Juniorovi svěřil dvě své třídové klisny - Dianu Rosensturm a Rajči Šimon, která jsou obě dcerami Rosensturma. Cat Junior pak vedle nich připustil ještě 4 další cizí klisny - nestartovavší Britany of Age (Age of Jape), dvojnásobnou vítězku Sixte (Silver Frost), vítězku čtveřice steeplechase Happy Bridge (Briliant) a dceru elitního Martaline (Linamix) a polosestru klasické vítězky Nidary (Kallisto) Nonetu.

Již dvacetiletý Rosensturm připustil 14 klisen. "A s výjimkou jediné Lorellai (Look honey) jsou všechny březí," libuje si chovatel. Jednou z nejzajímavějších z nich je anglická rodačka z chovu slavného Niarchose Cosmic Collisions (Oratorio), matka elitní steeplerky Cosmic Magic (Kamsin). Výbornou formu nad překážkami ukázaly i sedminásobná vítězka Ryana (Tribal Instinct) či vítězka trojice pardubických krosů Waikuta (Magnus). Překážkový původ má i vítězka proutěnek Semantýna (Forever Bond), polosestra skvělé Sixteen (Rainbows for Life). Devíti rovinovými triumfy se může pochlubit další z Rosensturmových partnerek prvnička Lemesína (Signe Divin), šestkrát vyhrála Savage (Beccari), o jedno vítězství méně získala Riverside (Fairlypi). Sériovou vítězku je čtvrtá klisna, kterou do Doubrav na připuštění přivezl Petr Kantek Fiomi (Midships), která získala šest vítězství. Rosensturm byl též partnerem Nicamie (In Camera), která dokázala zvítězit na rovinách i na překážkách, zabřezla po něm i již jedenadvacetiletá Dancing Theatre (King's Theatre), která s Rosensturmem dala skvělé Dianu Rosensturm a Dancing Melody. Partnerkami úspěšného bělouše byla také vlastní Vandova odchovankyně Christera (In Camera) či Royal Sunlight (Dashing Blade), která ve dvou letech vyhrála tehdy jedničkovou Cenu Muscatite. (miv) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net