foal Galantery24Kůň roku 2022 a mnohonásobný česko-slovenský šampión Gasparini má bratra, V pátek kolem šesté hodiny ranní přivedla jeho matka GALANTERY (Tobougg) v Hřebčíně Vlachovice na svět dalšího potomka, jehož otcem je střelický Eagle Top (Pivotal), se kterým dala už zmíněného Gaspariniho.

 
V chovu Petra Karlíka působící Galantery, vítězka ve dvou letech, je matkou čtyř startujících potomků, jimž se všem podařilo zvítězit. Vedle vítěze Slovenského derby a obou ex-federálních St. Legerů Gaspariniho si výborně vede i jeho o rok mladší polosestra Garmona (Egerton), která loni finišovala druhá v Ceně prezidenta republiky (I.k.), třetí v Ceně Latiny (I.k.) a obsadila čtvrtá místa v St. Leger v Praze i v Bratislavě. 

V tréninku Jana Demeleho je i tříletá Gordana (Pouvoir Absolu), která loni absolvovala dva starty bez umístění a na podzim by měl do tréninku přijít loňský přírůstek Gasparoto, jehož otcem je slovenský Move Your Vision (Galileo). "Letos Galantery připouštět nebudeme, ale pokud bude všechno v pořádku, měla by příští rok odjet na připuštění do zahraničí, protože si to bezpochyby zaslouží. Konkrétního plemeníka ale zatím vybraného nemáme," uvedl pro naše stránky Petr Karlík.

foal Galantery24 2 foal Galantery24 3Miloslav Vlček
foto Hřebčín Vlachovice    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net