foal ladyinpink24Kolekce nových nadějí českých chovatelů se zajímavými rodokmeny se v noci z neděle na pondělí rozrostla o další velmi zajímavý přírůstek. Svého prvního potomka přivedla na svět dřívější úspěšná zástupkyně stáje Lokotrans pana Karla Jalového, šestiletá hnědka LADY IN PINK (Adlerflug), které se v Haras de Beaufay narodil hřebeček po jednom z nejpopulárnějších plemeníků v evropském chovu, v irském Coolmoru působícím Sioux Nation (Scat Daddy).

 

Americký rodák Sioux Nation, náležící ke stále populárnější linii Scat Daddy (Johannesburg), byl špičkovým dvouletkem, na jehož kontě jsou mj. triumfy v Phoenix Stakes (Gr.1) a Norfolk Stakes (Gr.2). V chovu působí od roku 2019 a jeho připouštěcí poplatek z tehdejších 12.500 € stoupl na letošních 27.500 €. Od samého počátku je o jeho služby velký zájem, jen v posledních dvou sezónách připustil dohromady 544 klisen a byl nejžádanějším plemeníkem v rovinovém chovu v Anglii a Irsku. V prvních dvou ročnících má 13 blacktype vítězů včetně 9 úspěšných v grupových dostizích.

Nepřehlédněte: Mauricius k neporažení. Potřetí v řadě vyhrál vrcholné Gd1 proutěnky v Pise a prodloužil sérii bez porážky na 8 dostihů

Lady in Pink odešla do chovu jako nezvítězivší, na svém kontě má mj. druhé místo v Karlovarské dvojnásobné míli (I.k.) či třetí místa z Ceny tříletých klisen (I.k.), Ceny prezidenta republiky (I.k.) či švýcarské Jubiläums Grand Prix. O svůj největší úspěch, triumf v Ceně prezidenta republiky, přišla kvůli pozitivnímu nálezu antidopingové kontroly. Letos bude jejím partnerem sprinter City Light (Siyouni), působící na francouzském Haras d'Etreham.

foal ladyinpink24b

Miloslav Vlček
foto Lokotrans

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net