GalinariJedním z nejsledovanějších letošních hříbat je bezesporu syn klisny Galantery (Tobougg) po střelickém Eagle Topovi (Pivotal), který přišel na tento svět 9. února v Hřebčíně Vlachovice. Hřebec z chovu pana Petra Karlíka je totiž pravým bratrem vítěze Slovenského derby, obou ex-federálních St. Legerů a Koně roku 2022 Gaspariniho.

 
Hřebec je sedmým potomkem trojkové vítězky Galantery, jejíž dva nejstarší potomci Galeona (Storm Jail) a Galéra (Age of Jape) sice obě dokázaly zvítězit, Galéra dokonce dvakrát, ale příliš nepřekročily množinu průměrných koní. Poté ale přišel na svět Gasparini (Eagle Top), po dvaadvaceti letech první tuzemský rodák ověnčený titulem Kůň roku. Skvěle si vedla i jeho mladší polosestra Garmona (Egerton), která bodovala v pěti dostizích nejvyšší kategorie, z toho třech klasických a loňskou sezónu zakončila těsným druhým místem v Ceně prezidenta republiky. Klasická sezóna letos čeká Gordanu (Pouvoir Absolu), která sice byla škrtnuta z Českého derby, ale je stále hlášená do Oaks a St. Leger. Na podzim by měl přijít do tréninku roční Gasparoto, jehož otcem je slovenský Move Your Vision (Galileo).

Nepřehlédněte: Klasická vítězka Solemeena má prvního potomka. Hřebečka po Pouvoir Absolu

Letos narozený hřebec, který je prvním pravým sourozencem Gaspariniho (letos Galantery nebude připuštěna a příští rok by měla vyjet za hřebcem do zahraničí), už má své jméno - Galinari. Příznivcům basketbalu to bude znít povědomě - je to s lehkou úpravou jméno odpovídající příjmení předního italského basketbalisty Danila Gallinari. "Přiznávám, jeho jméno bylo inspirací při pojmenování našeho hříběte," potvrdil našim stránkám hřebcův chovatel Petr Karlík.

Ital Gallinari odehrál za národní tým 72 zápasů, v sezóně 2007/08 se stal nejužitečnějším hráčem italské ligy a výborně si nyní vede i v severoamerické NBA. Pokud český odchovanec zdědí podobné geny jako Gasparini a prokáže talent svého skoro jmenovce, máme se na co těšit. (miv)

Galinari 2
Galinari se svou matkou. Foto Petr Karlík

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net