Fairlypi newDo druhé sezóny v chovu Vítězslava Vandy před pár týdny vstoupil bělouš FAIRLYPI. Pivotalův syn, který dříve působil v Napajedlích, v Polsku, Maďarsku i na Slovensku, loni zaujal české chovatele a s 18 připuštěnými klisnami se s Limariem (Areion) dělil o pozici druhého nejžádanějšího plemeníka v českém chovu. Kolik klisen připustí letos budeme vědět až za pár měsíců, už nyní však za ním přicestovalo několik velmi atraktivních partnerek, které ukazují, že zájem o hřebce neutichá.

 
Tím nejlepším důkazem je zájem o jeho služby ze strany týmu kolem nejúspěšnější slovenské klisny posledních let, vítězky Slovenského derby Zorianny (Jukebox Jury), ověnčené dvěma tituly Koně roku, která bude letos jeho partnerkou. Hřebcův současný držitel mu svěří další dvě jedničkové vítězky - vítězku Ceny tříletých klisen i Memoriálu Vlastimila Smolíka Faliraki (Zazou) a premiantku Karpatské ceny Rajči Šimon (Rosensturm). Zájem o hřebcovy služby projevilo hned několik slovenských chovatelů, a tak vedle Zorianny za hřebcem dojela polosestra šampióna Gentleman Jacka (Fairlypi) hnědka G. I. Jane (Move Your Vision) či v jedničkách umístěná Bathory (Celtic Swing), matka dvou šampiónů slovenského chovu Bolthorna (Mikhail Glinka) a Blue River (Fairlypi). Za otcem klasické vítězky Merlyp a dalších jedničkových koní už přicestovaly také pětinásobná vítězka a vnučka legendární Nory Jeane (Reprimand) Mambo (Bully Pulpit) či třetí ze Slovenského Oaks Silver Empress (Silver Frost). "Nahlášena je ještě řada dalších, ale uvádím jen klisny, které už jsou u nás," komentuje zájem o hřebce Vanda.

Ten může být spokojen i se zájmem o svou dlouholetou oporu bělouše Rosensturma (Monsun), jemuž je již 22 let. Stejně jako loni i letos připustí vítězku Ceny Masise Near to be Rich (Planteur) či trojnásobnou vítězku Surikatu (Suestado)  a znovu bude jeho partnerkou i skvělá Kristine (Kris Kin), matka Krasavy a Kristiana. Zajímavým původem se může pochlubit další z partnerek nestartovavší Sakhara (Abbashiva), dcera v italských blacktype dostizích opakovaně umístěné Sakheart (Sakhee), či vítězka brněnské steeplechase Semantýna (Forever Bond), polosestra dvojnásobné vítězky Velké pardubické Sixteen (Rainbows for Life). Překážkovou kariéru má za sebou i Arcione (Librettist), vítězka Ceny Laty Brandisové (NL) a druhá z Ceny Labe (L). Další partnerkou je slovenská Wuelta (Move Your Vision) a také domácí Charlene (Bin Shaddad), reprezentující úspěšnou rodinu založenou polskou Chalinií (Skunks), která se v tamním chovu drží už od konce 80. let.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net