foal hermiona Zoffany21Francouzský Haras de Beaufay není jen domovem klisen jeho vlastníka Jiřího Trávníčka, ale i několika dalších matek, patřících českým chovatelům. Stejně jako v ostatních hřebčínech i v Beaufay je současné období plné práce, ale i radostí a nadějí - rodí se nová hříbata. Snímky několika z nich zveřejnil hřebčín na svém FB účtu.

 
Jedním z nejzajímavějších je první potomek Hermiony (Kitten's Joy), která ještě v péči Dalibora Töröka vyhrála jako dvouletá debut ve Vichy a později se přesunula do francouzského tréninku, kde získala několik velmi solidních umístění včetně pátého místa v listed v Deauville. Ryzka, která svou kariéru zakončila osmým místem v Leram EJC Million před dvěma lety, přivedla na konci ledna na svět první hříbě - hřebečka po coolmorském Zoffany (Dansili), Gr.1 vítězi ve dvou letech a úspěšném plemeníkovi, který bohužel o dva týdny dříve předčasně uhynul.

Méně se na dráze dařilo Sibyle (Invincible Spirit), neumístěné v obou startech, které pod přípravou Michala Liska absolvovala, polosestra vítěze Jebel Ali Mile (Gr.3) a současného irského plemeníka Silver Galaxy (Galileo) ale dostala v chovu šanci a její první potomek tříletá Scarlet (Amaron) už ve Zhoři vyhlíží novou sezónu. I Sibylla byla v loňském roce na připuštění v Coolmoru, konkrétně u nejžádanějšího rovinového plemeníka loňské sezóny Churchilla (Galileo). Z tohoto spojení se na konci ledna narodil hřebeček.

foal sibyla churchill 21
Hřebeček po Churchill ze Sibyly. Foto FB Haras de Beaufay

Dalšího potomka má i Navika (New Approach), dvojnásobná vítězka z Chuchle a Varů, jejíž dva synové Nemo (Planteur) a Nigel (Makfi) se již představili i českým divákům. Jejím nejnovějším přírůstkem je kobylka po úspěšně prověřeném Holy Roman Emperor (Danehill), taktéž působícím v irském Coolmoru.

Na novou posilu se může těšit i stáj Lokotrans a to díky dvojkové vítězce a čtvrté z Velké letní ceny (I.k.) hnědce Santa Padrona (Muhtathir), které se letos narodil hřebeček po francouzském derby vítězi The Grey Gatsby (Mastercraftsman), úspěšném i v Irish Champion Stakes (Gr.1). (miv) 

foal navika hre 21 foal santaPardona tgg 21
 Kobylka z Naviky po Holy Roman Emperor  Hřebeček po The Grey Gatsby ze Santa Padrona


foto Facebook Haras de Beaufay
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net