foal sunofgracie 21 mDnes nad ránem přivítal moravský chovatel a pořadatel dostihů v Brně Josef Vymazal nový přírůstek ve svém chovu. Jeho třináctiletá chovná klisna Sun of Gracie (Ivan Denisovich) přivedla na svět kobylku po krabčickém Mikhailu Glinkovi (Galileo). Hříbě je pravou sestrou skvělé Slivky, šampiónky tříletých klisen na Slovensku.

 
Vítězka dvou dostihů přes proutěné překážky Sun of Gracie již má tři potomky dostihového věku, na dráze se zatím ukázala jediná Slivka. Ta se v červnu 2017 stala prvním vítězným potomkem Mikhaila Glinky, jako tříletá pak vyhrála Cenu trojročných kobýl (I.k.) i Cenu Arvy (L) a byla zvolena nejlepší tříletou klisnou na Slovensku. Vedle dvojice jedničkových triumfů získala i řadu umístění v dostizích nejvyšší kategorie včetně třetího místa v Ceně Pat's Music (L) a čtvrtého v tamním Oaks (L) i Ceně Whisky (I.k.). V roce 2019 přešla do překážkového provozu a první 4 starty v proutěnkách proměnila v lehká vítězství. Na svém kontě má i druhé místo ve Zlatém poháru EŽ Praha a.s.s (I.k.) a čtvrté v listed Premio Chivas Regal v Meranu.

Nepřehlédněte: Wireless jede. Letos již připustil šampiónku Dally Hit či matku klasické vítězky Waajidu

V tréninku jsou další dva potomci Sun of Gracie - černá hnědka Sweet Valentine (Age of Jape), kterou pro stáj Monte Negro připravuje Radim Bodlák a dvouletý Sony (Eagle Top), jehož trénuje Pavel Vítek pro Quartis-Zámecký vrch. Loni se jí narodila hnědka Sensi Top, jejímž otcem je též Eagle Top (Pivotal).

foal sunofgracie 21 foal sunofgracie 21 2


Miloslav Vlček
foto Veronika Zemanová


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net