KihnuŘady matek v českém chovu s jedničkovou výkonností rozšířila další i rodokmenově zajímavá klisna. Svého prvního potomka, hřebečka po sprinterovi Amico Fritz (Fasliyev), přivedla na svět devítiletá KIHNU (Campanologist), která v barvách stáje Lokotrans získala tři vítězství včetně triumfu ve Velké májové ceně (I.k.) a v dalších 10 dostizích, včetně 6 nejvyšší kategorie, se dokázala umístit. 

 
Dcera nestartovavší Kigomy (Daylami), matky vícenásobných vítězů Kalibura (Astronomer Royal) a Kimbe (Toylsome) z rodiny německého Derby vítěze Dai Jin (Peintre Celebre) či vítězky Oaks d'Italia a úspěšné matky Valley of Gold (Shirley Heights), doběhla třetí ve Velké ceně českého turfu (L) a čtvrtá v Oaks (L) či Velké ceně Slovenska (Gd3) a vydělala necelých půl miliónu korun.

Nepřehlédněte: Trávníčkův odchovanec Rashabar znovu zabodoval. Pěknou koncovkou získal druhé místo v Chesteru

Klisna nyní působí v chovu Viktora Eichlera, v jehož chovu stojí i její paternitní polobratr plemeník Rolando (Campanologist). Ten má k dnešnímu dni připuštěno 6 klisen, další dvě už ve Světlicích na připuštění čekají a ještě čtyři jsou k hřebci nahlášeny. I letos by tak počet jeho partnerek měl překonat hranici 10 klisen. O tom, zda bude letos Kihnu připouštět, ještě chovatel není rozhodnut. Pokud však ano, dostane šanci právě Rolando.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net