Pikardie2Smutnou zprávu přineslo nejnovější vydání Věstníku českého turfu. Ve věku 16 let odcválala na věčné pastviny ryzka PIKARDIE (Sholokhov), která se do historie českého turfu zapsala jako matka vítězky Českého derby 2022 Queen of Beaufay (Zarak), úspěšné i v Jarní ceně klisen (L) či Ceně zimní královny (L)..


Odchovankyně Jiřího Trávníčka Pikardie běhala od dvou do pěti let, nejprve na rovinách, později zkusila jak dostihy přes proutěné překážky, tak i steeplechase a cross-country. Nejlépe se jí dařilo v rovinovém provozu, kde jako dvouletá vyhrála dva dostihy v rámci tehdejšího Schaumann seriálu pro koně českého chovu, předchůdce současného Fitmin Cupu. To byla sice její jediná vítězství, nicméně jako tříletá patřila k předním klisnám ročníku, což dokázala jak druhými místy v Ceně trojročných kobýl (I.k.), Ceně Hřebčína Křenek (I.k.), Stříbrném poháru Hřebčína Křenek (L) či pardubickém St. Legeru (I.k.), tak i třetími místy ve slovenské Jarnej ceně kobýl (L) a Ceně prezidenta republiky (I.k.).

Od roku 2014 působila v chovu Jiřího Trávníčka, ke vedle již zmíněné Queen of Beaufay dala i další úspěšné koně. Její první potomek klisna Priscilla (Campanologist) získala jako dvouletá druhé místo v Ceně Masise (I.k.) či čtvrté v Ceně zimní královny (L), která o rok později finišovala třetí v Ceně Nory Jeane (I.k) a následně krátce působila v napajedelském chovu.

Pět vítězství v rovinových dostizích III. a nižších kategorií získala Palomina (Planteur), na překážkách si aktuálně velmi dobře vede dvojnásobná vítězka Platina (Manduro), která již vydělala třičtvrtě miliónu korun a získala vítězství ve Francii. 

Nepřehlédněte: Rodokmeny: VERMELHO - klasická vítězka ze spojení dvou špičkových dvouletků

Po Platině přivedla na svět svého nejúspěšnějšího potomka, dvojnásobnou klasickou vítězku Queen of Beaufay, která dnes plní roli matky na Haras de Beaufay svého chovatele pana Jiřího Trávníčka. Nadějí do letošních klasických dostihů je ryzák Prometheus (Ectot), dosud běhající převážně ve Francii, kde letos v sezónním debutu skončil dobře pátý v maiden v Lyonu. Prometheova pravá sestra dvouletá Parisi Lady je v tréninku u Dalibora Töröka.

Pikardie byla dcerou vítězky Velké červnové ceny Peinture Naive (Wagon Master), která vedle Pikardie dala i vítězku Oaks v Česku i na Slovensku Polyantu (Soldier of Fortune), dnes jednu z matek vybraného stáda Jiřího Trávníčka na Haras de Beaufay.

Miloslav Vlček      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net