Minulý týden proběhla licentace a od dnešního dne má osvědčení k použití v plnokrevném chovu jeden z nováčků v tuzemském chovu KINGFISHER. Galileův (Sadler's Wells) syn, jemuž udělal skvělou reklamu loňský vítěz Slovenského derby a české Velké jarní ceny Jardin Michelet, bude působit v chovu Miroslava Kantka na stanici Vacenovice. Za služby hřebce, jehož kariéru vedle dvou listed vítězství zdobí druhá místa v Irish Derby (Gr.1) a Ascot Gold Cupu (Gr.1), chovatel žádá 20 tisíc korun, splatných k 1. říjnu za březí klisnu.

 
"Jsem přesvědčen, že je to plemeník s potenciálem produkce koní jak pro roviny, tak i na překážky," uvedl pro naše stránky jeho držitel Miroslav Kantek. "Zaujal nás zejména výkonností na úrovni Gr.1, od příjezdu na hřebčín se ukazuje jako výjimečně charakterní hřebec."

Hřebec, který do Vacenovic přišel s cílem nahradit uhynulého Cat Juniora (Storm Cat), bude partnerem podstatné části tamního stáda, z něhož už letos vzešla tři hříbata. "Apinoa má krásného hřebečka po Cat Junior, Quillaja má klisnu po Mare Australis a Sheikra klisnu po Cat Junior," vypočítává chovatel, jehož potěšila skutečnost, že se jeho odchovanci dostali do péče francouzského trenéra Gregoira Juilleta. "Pro letošní rok jsme investovali do nového kamerového systému, který nám umožňuje monitorovat chovnou sekci a snažíme se tak nadále zkvalitňovat služby, které poskytujeme externím chovatelům," doplňuje Kantek. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net