foal semantynaVedle Hřebčína Vlachovice se už letos narodila dvě hříbata také v chovu Vítězslava Vandy. V Doubravách, kde působí plemeníci Fairlypi (Pivotal) a Rosensturm (Monsun), letos díky zájmu o služby tamního chovatele a jeho plemeníků očekávají nejvyšší počet přírůstků za poslední léta. "Mohlo by tu tu letos narodit až 12 hříbat," počítá Vanda.

 
Prvním letošním přírůstkem je v úterý narození kobylka po Shaywanovi (Sinndar) ze slovenské Silver Empress (Silver Frost) společnosti Vadual Agro s.r.o., dvojnásobné vítězky dostihů II. kategorie, která finišovala druhá v největším slovenském dostihu pro dvouleté Karpatské ceně (L).

O den později, těsně před půlnocí se v Doubravách narodilo druhé hříbě a opět klisna - dcera tamního Rosensturma a vítězky brněnské steeplechase Semantýny (Forever Bond), polosestry dvojnásobné vítězky Velké pardubické Sixteen (Rainbows for Life). "Krásná kobylka, 25 minut po porodu už stála a 35 minut po narození už pila,"  s nadšením popisuje Vanda hříbě klisny, patřící chovateli Jaromíru Boháčkovi. (miv)

foal silverempress2
Klisnička ze Silver Empress    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net