Jako jeden z posledních velkých evropských hřebčínů oznámila včera připouštěcí poplatky svých hřebců i Juddmonte Farm Khalida Abdullaha. Ta dnes nabízí dva z nejlákavějších mladých plemeníků na světě - Frankela (Galileo) a Kingmana (Invincible Spirit).

 
Neporažený Frankel měl letos na dráze vítězku Epsom Oaks Annapurnu, vítěze anglického St. Leger  a stále neporaženého Logiciana a také dvouletou vítězku Fillies Mile (Gr.1) Quadrilateral, navíc Gr.1 vítězství získali i starší Dream Castle a Veracious. Díky nim a vysokému podílu blacktype koní na počtu startujících (28%) si Frankel udržel svůj vysoký připouštěcí poplatek 175.000 liber, druhý nejvyšší na anglické scéně po Dubawim.

S napětím chovatelská veřejnost očekávala, jak Juddmonte ohodnotí skvělé výsledky prvních tříletků skvělého mílaře Kingmana, která má v prvních dvou ročnících již 28 blacktype potomků v čele s vítězem klasické Poule d'Essai des Poulains (Gr.1) Persian Kingem. Hřebec, letos připouštějící za 75 tisíc liber, na základě skvělých výsledků svou cenu na trhu zdvojnásobil a příští rok bude Juddmonte za jeho služby účtovat 150.000 liber.

Naopak devatenáctiletý Oasis Dream (Green Desert), úspěšný nositel ranosti a rychlosti, bude příští rok dostupnější díky redukci poplatku z 30 tisíc liber na 25.000 a lehce klesla i cena letos v chovu debutujícího vítěze Breeders' Cup Mile (Gr.1) Expert Eye (Acclamation) z 20 tisíc na 17.500 liber.   

Nejdostupnějším plemeníkem v nabídce anglické Juddmonte Farm zůstává Bated Breath (Dansili), který letos připouštěl za 10.000 liber. Jeho akcie ale po úspěšné sezóně, ve které jeho potomci získali 15 blacktype vítězství, stoupají, a tak letos bude připouštět za 12.500 liber.

Juddmonte Farm má svou pobočku i v USA, kde nabízí duo hřebců v čele s nejbohatším plnokrevníkem americké historie běloušem Arrogate (Unbridled's Song). Loni v chovu debutující vítěz Breeders' Cup Classic, Dubai World Cupu a Pegasus World Cupu bude příští rok dostupnější, neboť z letošních 75 tisíc dolarů jeho připouštěcí poplatek klesne na  50 tisíc. Jeho kolega Mizzen Mast (Cozzene) též klesá - z 10 tisíc dolarů na 7.500. (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking