Calyx2Irský Coolmore rozšíří nabídku svých plemeníků o velmi zajímavé jméno. Do záplavy plemeníků Sadler's Wellsovy a především Galileovy (Sadler's Wells) krve přibude od příští připouštěcí sezóny hřebec, který by mohl být zajímavým oživením tamního spektra hřebců. Od Juddmonte Farm Coolmore získal skvělého sprintera CALYXE (Kingman).


Calyx pochází z prvního ročníku výtečného mílaře Kingmana (Invincible Spirit), jehož start v chovu je zcela mimořádný a zdá se, že Juddmonte Farm v něm má nového excelentního plemeníka. Samotný Calyx loni debutoval 9. června v Newmarketu, kde velmi lehce o 5 délek vyhrál dostih na 6 furlongů pro nezvítězivší. O 10 dní později se postavil na start ceněných Coventry Stakes (Gr.2) při Royal Ascotu, do dostihu odskakoval jako favorit a přízeň sázejících nezklamal. Od té doby ale dlouho neběhal, laboroval se zraněním a letos na jaře jej John Gosden škrtl ze sobotních 2000 Guineas.

Vzápětí však trenér i manažer stáje uvedli, že Calyx se bude orientovat na sprinterské dostihy. Že by mohl být hodně zajímavým oživením sprinterské scény ukázal posléze v Commonwealth Cup Trial Stakes, kde sice zaváhal na startu, ale v závěru ukázal neskutečný finiš, kterým soupeřům na distanci 1200 metrů nadělil 4 délky. Poté už startoval jen jednou - v Sandy Lane Stakes (Gr.2) v Haydocku, kde jako desetinový favorit doběhl druhý za Hello Youmzain.

Calyx je vlastním odchovancem Juddmonte Farms stejně jako dřívější perla v chovu Coolmoru Danehill (Danzig). "Jsme nadšeni, že se nám jen podařilo získat," uvedl pro Racing Post David O'Loughlin z Coolmoru. "Má mimořádné zrychlení, stejně jako jeho otec Kingman, a jeho matka vyhrála jako dvouletá grupový dostih a je pravou sestrou Gr.1 vítězného sprintera." (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking