kew gardensVítěz anglického Saint Leger z roku 2018 KEW GARDENS (Galileo) ukončil  dostihovou kariéru. Dnes už bývalý svěřenec Aidana O'Briena rozšíří od příští připouštěcí sezóny nabídku překážkových plemeníků irského Coolmoru, kde bude vedle Capri, Idaho, Imperial Monarch, Mahler, Order of St George a Soldier of Fortune sedmým synem multišampióna plemeníků Galilea (Sadler's Wells).

 
Odchovanec úspěšného Barronstown Stud ukázal třídu již jako dvouletý, když vyhrál listed Zetland Stakea a  doběhl druhý za stájovým druhem Nelsonem (Frankel) v Gr.3 Champions Juvenile Stakes v Leopardstownu. Největších úspěchů dosáhl ve třech letech, kdy po vítězství v Queen's Vase (Gr.2, 3200 m) v Ascotu ovládl francouzskou Grand Prix de Paris (Gr.1, 2400 m) a posléze i anglické St. Leger (Gr.1, 2800 m). V loňské sezóně vyběhl čtyřikrát a čtyřikrát skončil druhý, mj. o nos za Stradivariem (Sea The Stars) v British Champions Long Distance Cupu (Gr.2), kterým svou dostihovou kariéru uzavřel. Celkem absolvoval 17 startů, 6 z nich proměnil ve vítězství, 5x doběhl druhý a 2x třetí. Vydělal 1,399.666 liber.

Kew Gardens je synem vítězky Moyglare Stud Stakes (Gr.1) Chelsea Rose (Desert King), mj. též matky vítěze Prix de Ris-Orangis (Gr.3) a druhého z Prix Maurice de Gheest (Gr.1) Thawaany (Tamayuz).
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking