MajkelO úspěších předčasně uhynulého Scat Daddy (Johannesburg) a současném enormním zájmu o krev jeho synů jsme již psali několikrát. Nyní se krev vítěze Champagne Stakes (Gr.1) či Florida Derby (Gr.1), mezi jehož 999 startujícími potomky je plných 130 blacktype vítězů včetně vítěze americké trojkoruny Justify, dostala i do středoevropského chovu.

 
Jejím prvním nositelem je v Irsku narozený MAJKEL, který byl po dostihové kariéře v Polsku zařazen do tamního chovu. Čtyřletý hnědák z chovu Barronstown Stud toho na dráze moc neukázal. Během dvou sezón absolvoval 11 startů, získal jedno vítězství v dostihu tamní II. kategorie, též jedno druhé místo a 5 třetích míst. Více se mu dařilo ve dvou letech, kdy vydělal 16.650 zlotých, zatímco ve třech letech jen 4.225 zlotých.

Do chovu se dostal jen díky rodokmenu, který však stojí za to. Jeho otcem je No Nay Never (Scat Daddy), hřebec, který měl loni na dráze první ročník tříletých a jemuž se dařilo natolik, že Coolmore jeho poplatek zvýšil během dvou sezón z 25 tisíc eur na 175 tisíc.

Matkou nového polského plemeníka je vítězka Leopardstown 1000 Guineas Trial Stakes (L) a druhá z Irish 1000 Guineas (Gr.1) klisna Amethyst (Sadler's Wells), pravá sestra vítěze 2000 Guineas (Gr.1) a National Stakes (Gr.1) King of Kings. Té už se s No Nay Never podařilo dát výbornou Shadn, o rok mladší pravou sestru Majkla, která loni jako dvouletá vyhrála Criterium de Maisons-Laffitte (Gr.2) a Rose Bowl Stakes (L), vedle toho se umístila třetí v Mill Reef Stakes (Gr.2) a Prestige Stakes (Gr.3).

Inzerce


Související články:
První hříbata po trojkorunovém vítězi Justify budí nadšení   
Nikoliv 150 tisíc, ale dokonce 175.000 euro. Coolmore ještě zvýšil připouštěcí poplatek No Nay Never
Nejžádanějšími plemeníky na ostrovech byli opět překážkoví hřebci. Rovinovým vládl syn Scad Daddyho Sioux Nation
Coolmore buduje novou dynastii. Do chovu odchází Scat Daddyho vnuk Ten Sovereigns, jeho otec No Nay Never připustí famózní Magical
Scat Daddyho synové vládnou americkému trhu plemeníků. Justify a Mendelssohn připustili shodně 252 klisen

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking