Dominance krve irského Galilea (Sadler's Wells) v ostrovních vrcholech, zvláště pak těch na klasické distanci 2400 metrů, už trvá několik let. Nyní však byla posunuta na novou úroveň, jak ukazuje startovní listina sobotního Investec Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m).

 
Na ní zůstalo 13 hřebců, mezi nimiž nalezneme jen jediného, kterému v žilách Galileova krev nekoluje. I když i to není zcela přesné, protože onou výjimkou je aktuální favorit dostihu Sir Dragonet (Camelot), jehož bába All Too Beautiful (Sadler's Wells), mimochodem druhá z Epsom Oaks 2004, je Galileovou pravou sestrou.

Zbylých 12 hřebců má v pedigree přímo Galileovo jméno, navíc všichni pocházejí z jeho přímé paternitní linie. V sobotu tak do nejslavnějšího derby na světě odskočí 6 jeho synů (Anthony Van Dyck, Circus Maximus, Japan, Line of Duty, Norway a Sovereign), 5 jeho vnuků a 1 pravnuk. Dva startující má letos s prvními tříletky debutující Australia (Bangkok a Broome), která sám v Epsom derby uspěl v roce 2014, po jednom pak otec Enable Nathaniel (Hiroshima), Frankelův bratr Noble Mission (Humanitarian) a také New Approach (Telecaster), kterého nejenže najdeme na listě vítězů anglického derby z roku 2008, ale loni se do ní zapsal i jako otec vítězného Masara. Letos bude mít možnost uspět i v další roli - jako otec plemeníka, neboť jeho syn Dawn Approach, šampión dvouletek 2012, má na startu syna Madhmoona, čtvrtého z 2000 Guineas. (miv)

          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net