Kingman4Anglická Juddmonte Farm včera zveřejnila výši připouštěcích poplatků svých hřebců pro chovnou sezónu na jižní polokouli. Hřebčín Khalida Abdullaha ale praktikuje jinou politiku než konkurence a jeho plemeníci na jih necestují, nýbrž čekají na případné partnerky z jižní polokoule doma v Anglii.

 
I tak je o připuštění u nich poměrně zájem, byť samozřejmě nesrovnatelný s hvězdami Coolmoru, které pravidelně pendlují mezi polokoulemi. A má i své výsledky. Například Frankel (Galileo) má zatím 14 vítězů ze 17 startujících potomků na jižní polokouli, mezi kterými hraje prim vítězka ATC Tea Rose Stakes (Gr.2) australská Miss Fabulass, listed vítězka v Jižní Africe Miss Frankel či Frankely Awesome, která v Austrálii sice zatím nezískala žádné blacktype vítězství, ale skončila druhá ve Storm Queen Stakes (Gr.1) a třetí v AJC Australian Oaks (Gr.1). Frankel bude na své evropské základně připouštět klisny v čase připouštěcí sezóny na jižní polokouli za 80.000 liber SLF (special live foal), stejný poplatek jako v loňském roce, a výrazně nižší než je jeho oficiální připouštěcí poplatek na severní polokouli, činící 175.000 Ł.

Juddmonte Farm nabídne chovatelům z jižní polokoule i služby Kingmana (Invincible Spirit), vycházející nové hvězdy na nebi evropských plemeníků, jehož první tříletí si vedou naprosto skvěle. Otec francouzského klasického vítěze Persian Kinga a dalších 7 blacktype vítězů z úvodního ročníku bude klisny z jižní polokoule letos připouštět za 70.000 Ł, dvojnásobek loňské sazby. Dodejme, že hřebcův "severní" poplatek je aktuálně na hodnotě 75.000 Ł a ač do konce dostihové sezóny je ještě hodně daleko, je už nyní téměř jisté, že se výsledky jeho prvních tříletků, předvádějících na dráze skvělé finiše od sprintu až po vytrvalecké dostihy, odrazí v podstatném růstu jeho ceny i na evropském trhu.

K dispozici chovatelům z jižnní polokoule bude i ostřílený Oasis Dream (Green Desert), který bude připouštět za 20.000 Ł jako v loňském roce, ale i listopadový vítěz Breeders' Cup Mile Expert Eye (Acclamation). Ten je ve své první sezóně zcela vyprodán, když má nahlášeno 140 klisen. Jaký zájem o něj budou mít klisny z jižní polokoule se ukáže za pár měsíců, už nyní je ale jasné, že je bude připouštět za 12.000 liber, tedy o 8 tisíc laciněji, než kolik za jeho služby platí jejich kolegyně ze severní polokoule. K dispozici bude i Bated Breath (Dansili), jehož služby pro klisny z Austrálie a dalších zemí jižní polokoule Juddmonte ocenila 5.000 Ł. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking