MariyadiDalším hřebcem z českých drah, který rozšíří řady domácích plemeníků, je sedmiletý hnědák Mariydi (Kalanisi), který svou chovnou kariéru zahájí na Maksa Stud, kde bude působit vedle Four Star Generala a Rosensturma.

Mariydi byl zakoupen jako tříletý na jaře stájí Dr. Charváta poté, co 3. dubna získal v Dundalku své druhé životní vítězství. V českém turfu nezačal šťastně - ve Velké červnové ceně po kolizi ztratil jezdce, v derby posléze doběhl osmý. Lépe si vedl ve slovenské edici, kde skončil druhý za Age of Japem. Příslušnost k vytrvalecké elitě potvrdil vítězstvím v Pradubickém St. Legeru a poté i v Ceně prezidenta republiky.

Také v následujících třech sezónách sbíral úspěchy především na tratích 2400 metrů a více, mj. vyhrál Velkou cenu Slovenska (Gd3) či Zlatý pohár (L), získal i status blacktype koně, když v Coppa d'Oro (L) na 3000 metrů v Itálii doběhl třetí.

Otcem Mariydiho je Kalanisi (Doyoun), vítěz Breeders'Cup Turf (Gr.1) či Champion Stakes (Gr.1). V chovu ale na úspěšnou dostihovou kariéru nenavázal - dal jen 5 blacktype vítězů (1% ze všech potomků dostihového věku), nicméně v posledních sezónách se jeho potomkům daří na překážkách (syn Katchit vyhrál Gd1 Triumph Hurdle) a hřebec je inzerován jako NH plemeník.

Matka Mariyba (Be My Guest) se 5x umístila a Mariydi je její zatím nejúspěšnější potomek, bába Mariyada (Diesis) je bábou listed vítězky Mayonga, ale též Gd2 vítěze na proutěnkách i ve steeplechase Maralana, a Marikhara, který doběhl třetí v Gd3 proutěnkách.

Jak samotná dostihová kariéra, tak i rodokmen jak z otcovy, tak i mateřské strany, hřebce směřují především k produkci překážkových koní. Připouštěcí poplatek Mariydiho bude oznámen později.     

Mariydi2

 

Foto: Šárka Votavová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net