midshipsNečekaně široká nabídka nových plemeníků v českém chovu dostala další, zřejmě nejvýraznější posilu. Do chovatelského centra Darhose u Roudnice nad Labem včera dorazil osmiletý bělouš Midships (Mizzen Mast), který od roku 2011 působil na francouzském Haras de Saint Arnault a nyní bude k dispozici českým chovatelům.

Midships má za sebou velmi úspěšnou dostihovou kariéru. Tu zahájil jako dvouletý v Anglii, kde vyhrál, od tří let běhal v USA, kde na travnatých površích patřil ke špičce. Jeho největším úspěchem je vítězství v Charlie Whittingham Memorial Handicapu (Gr.1, 2000 m), vyhrál též San Luis Rey Handicap (Gr.2, 2400 m) a San Juan Capistrano Handicap (Gr.2, 2800 metrů), v Hollywood Derby (Gr.1, 2000 m) doběhl třetí. Celkem získal 5 vítězství a vydělal 527.975$.

Odchovanec Juddmonte Farms je synem plemeníka Mizzen Mast (Cozzene), Gr.1 vítěze a otce 25 blacktype vítězů (4% z narozených potomků), působícího na americké pobočce Juddmontu, kde připouští za 15.000 dolarů. Mezi jeho potomky najdeme 5 Gr.1 vítězů, v loňském roce dva z jeho potomků dokázali zvítězit v dostizích Breeders' Cupu. 

Matka Interim (Sadler's Wells) získala na dráze 5 vítězství, mj. v La Prevoyante Handicapu (Gr.2) a River Cities Budweiser Breeders' Cup Stakes (Gr.3) a obsadila druhé místo v Lancashire Oaks (Gr.3). Neméně dobře si vede i v chovu, kde kromě Midshipse dala čtyřnásobnou listed vítězku Principal Role (Empire Maker), která doběhla třetí v Nassau Stakes (Gr.1) či hřebce Staging Post (Pleasant Colony), který doběhl druhý v San Juan Capistrano Handicapu (Gr.1). Hřebce si můžete prohlédnout na videu od France Sire, přinášíme též záznam jeho vítězství v Gr.1 v USA.Midships nabízí v našem chovu poměrně vzácnou kombinaci výborné kariéry, rodokmenu i exteriéru. Připouštěcí poplatek hřebce, který ve Francii připouštěl za 3.000 euro (cca 75.000 Kč), byl stanoven na 30.000 Kč za březí klisnu, pro majitele úspěšných klisen a matek jsou k dispozici výrazné slevy. Klisny, které v GH získaly alespoň 70 kg či daly takového potomka, získají slevu na 20.000 Kč za březí klisnu, pokud dosáhly na 80 kg, či daly takového potomka, tak zaplatí dokonce jen 15.000 Kč za březí klisnu, vše splatné k 1.10.2013.

Vedle Midshipse bude v Darhorse působit i Bully Pulpit (Pulpit), jehož poplatek činí 15.000 Kč za březí klisnu.  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net