Úspěšná sprinterka a na dráze nejúspěšnější klisna z partnerek letos v chovu debutujícího Mikeshe (Majestic Missile), pětinásobná jedničková vítězka Merbela (Bully Pulpit), je březí. Vítězka Svatováclavské ceny je jednou z 8 klisen trojnásobného sprinterského šampióna, která byly zjištěné březí.


Odchovankyně Josefa Pšurného už přivedla na svět tři potomky. Nejstarším je tříletý Mateesek (Next Desert), který nedávno proměnil svůj debut ve vítězství v Ceně Paddocku (IV.k., 2212 m), byť až po diskvalifikaci v cíli prvního Barabashe. Dalšími potomky jsou dvouletá ryzka Metlakatla (Alaska River) a roční hnědka Meannah (Majestic Misssile).

Mikesh běhal od 3 do 8 ket, během kterých v barvách stáje Kelso Stables pod taktovkou trenéra Tomáše Šatry, připravován v jižních Čechách spolumajitelem Ladislavem Nagym, absolvoval 41 startů. Osm z nich proměnil ve vítězství, v dalších 24 se umístil a vydělal 1,630.325 korun. Více než domácí vítězství, mezi nimiž nechybí triumf ve Svatováclavské ceně, Gomba handicapu či dvě vítězství v Memoriálu Jaroslava Maška, jsou cenná jeho umístění v blacktype dostizích v Německu a Itálii v čele s druhým místem v Hoppegartener Fliegerpreis (L) a dvěma třetími místy v Hoppegartener Sprint-Cupu (L). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking