move your vision 1219Pět plemeníků má letos licenci na působení v plnokrevném chovu u našich východních sousedů na Slovensku. Nejdražším z nich zůstává už třemi tituly šampióna ověnčený Move Your Vision (Galileo), stojící u Jozefa Ralbovského v obci Šajdikove Humence.

 
Vítěz slovenské Velké jarní ceny, který doběhl druhý za Kadynym v Českém derby, letos připouští za rovných 1000 €. Jeho poplatek se stejně jako loni zvýšil - zatímco v roce 2021 stál 500 €, loni jeho cena stoupla na 700 eur a letos si zájemci o hřebcovy služby budou muset připlatit dalších 300 eur navíc.

Syn legendárního Galilea (Sadler's Wells) a vítězky Breeders' Cup Juvenile Fillies (Gr.1) Cash Run (Seeking The Gold) působí v chovu od roku 2015. Po úvodu ve slovenském chovu se přemístil do Maďarska, kde dal svého dosud nejúspěšnějšího potomka, vítěze Maygar Derby (Gd1) či Kisbér díj (Gd2) Shy Boye. Ten se lví měrou zasloužil o zisk titulu šampióna maďarských plemeníků v roce 2021, kterým Move Your Vision navázal na předešlé tituly šampióna otců dvouletých a celkového šampióna na Slovensku v letech 2019 a 2020. Na Slovensku si z jeho potomků zatím nejlépe vedli druhá z Jarnej ceny kobýľ Heroina, vítěz Jarnej míľe Kaptain Joe či Tristan, který zvítězil v Cene trojročných žrebcov.

Move Your Vision láká i české chovatele, v loňském roce byla jeho partnerkou i matka čeŕstvého Koně roku Gaspariniho (Eagle Top) Galantery (Tobougg), která po něm před dvěma týdny přivedla na svět hřebečka. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net