paSe zcela novou sestavou plemeníků vstoupil do letošní připouštěcí sezóny Hřebčín Vlachovice. Po prosincovém odchodu dřívějšího paši tamního hřebčína Age of Japa (Jape), jehož angažoval ještě předešlý majitel a zakladatel chovu Miroslav Ševčík, získal současný vlastník Radim Pechal dva nové hřebce. Nejprve se ze Starého Města do Vlachovic přemístil Limario (Areion), následně poté, co byl Napajedly prodán, našel ve Vlachovicích nové útočiště také Pouvoir Absolu (Sadler's Wells).

 
O oba hřebce je v novém působišti solidní zájem. "Pouvoir Absolu už má nahlášeno přibližně 10 partnerek, podobně je na tom Limario," uvedl pro naše stránky Pechal. Více než počet, na kterém se odráží prohlubující se krize tuzemského chovu, zaujmou některá velká jména. Pouvoir Absolu, který loni v napajedelském hřebčíně připustil 4 klisny, by letos měl být partnerem například skvělé sprinterky Waka Laury (Windsor Knot), která s Pouvoir Absolu už dala zimní královnu Willemine. Nepochybně atraktivní partnerkou je i vítězka Jarní ceny klisen Solemeena (Shamalgan) či trojnásobná vítězka dostihu II. kategorie a pátá z meranských listed Storm de Nuit (Vespone). Hřebcovu schopnost produkovat i špičkové koně do překážek prověří Izynka (Look Honey). 

Stranou zájmu nezůstává ani druhý vlachovický plemeník Limario. Kromě tradiční partnerky Literalie (Literato) bude letos opět jeho partnerkou i dvojnásobná slovenská šampiónka Mooreen (Calming Influence), dostane i matku šampiónky Slivky (Mikhail Glinka) Sun of Gracie (Ivan Denisovich) či Salvii (Rosensturm), která s Limariem dala pátého z loňské Ceny zimního favorita Stratovaria

Nepřehlédněte: Český zájem o francouzské klasiky. Trenér Luka do nich přihlásil nestartovavší Bellatora a Kozachku

"Oba hřebci dostanou příležitost také s našimi klisnami," dodává Radim Pechal, jehož letos na hřebčíně čeká zřejmě nejživější připouštěcí sezóna od doby, kdy hřebčín získal. Ještě před ní zainvestoval do nového vybavení. "Do porodních boxů jsme nainstalovali nové, kvalitnější kamery s vyšším rozlišením, pokračujeme v obnovách ohrad a připravujeme rozvody vody do výběhů," vypočítává Pechal, jehož při rozloze 240 hektarů pastvin nečeká nijak lehký úkol.        

Miloslav Vlček
foto Magda Hamříková    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net