Rabbit breathČeský chov sice neprochází zrovna nejrůžovějším obdobím, a to navzdory obrovským loňským úspěchům, přesto rozhodně nesklání hlavu. Řada chovatelů nadále do chovu investuje a zařazuje do něj nové klisny, které mají potenciál produkovat úspěšné plnokrevníky. K takovým patří i společnost Rabbit Trhový Štěpánov Ing. Zdeňka Jandejska, která do chovu nově zařadila dvě jedničkové vítězky atraktivních rodokmenů.


Jednou z nich je anglická rodačka Rabbit Breath (Bated Breath), kterou stáj koupila jako odstávče v Newmarketu za 4 tisíce gns. Postupně dozrávající klisna vyhrála 6 z 23 startů, skvěle si vedla především jako čtyřletá, kdy získala čtyři vítězství a po třech triumfech ve dvojkách ovládla nečekaně ovládla EJC Leram Million (L). Klisna, která na dráze vydělal necelý milión korun, je dcerou vítězky Heavenly Sound (Street Cry), matky tří vítězů. Bába Helena Molony (Sadler's Wells) se dvakrát umístila v listed, především je však pravou sestrou vynikajícího High Chaparral, vítěze anglického a irského derby a posléze šampióna plemeníků z excelentní rodiny.

Nepřehlédněte: S trenéry před sezonou (18.) - Michal Demo zahajuje trenérskou kariéru s deseti svěřenci

Druhou novou posilou chovného stáda Rabbitu je vlastní odchovankyně Dark Absolu (Pouvoir Absolu). Vrcholem kariéry sedmileté bělky byl triumf v Ceně zimní královny (L), vyhrála ještě další tři dostihy a umístila se v Jarní ceně klisen (L), její slovenské verzi a také v Memoriálu Harryho Petrlíka (I.k.). Klisna je dcerou v Irsku narozené Rabbit Dark Angel (Dark Angel), dvojnásobné vítězky, která doběhla třetí v Jarní ceně klisen (I.k.).

Partnerem obou debutujících klisen bude střelický Eagle Top (Pivotal), otec Koně roku a vítěze Slovenského derby Gaspariniho. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net