Ecrivain2Dlouhá léta stáli plemeníci s nejvyššími připouštěcími poplatky ve středoevropském regionu v Česku. S rapidním poklesem počtu připouštěných klisen přišel pokles cen, umocněný i nižší nabídkou atraktivních hřebců, a tak dnes už tuzemští plemeníci nejsou takovým lákadlem pro zahraniční chovatele jako před pár lety a nepatří k nejdražším v regionu.

 
Plemeníka s nejvyšším připouštěcím poplatkem v regionu dnes s největší pravděpodobností najdeme v Maďarsku. Tamní lídr trhu s plemennými hřebci Hřebčín Bábolna nabízí pro letošek 4 plnokrevné hřebce, mezi nimi i loňskou akvizici hřebce ECRIVAIN (Lope de Vega). Dvojnásobný Gr.3 vítěz, mezi jehož úspěchy patří i čtvrté místo v Grand Criterium (Gr.1), má pro letošek ve své druhé maďarské sezóně stanoven připouštěcí poplatek 800.000 forintů, což je po přepočtu více jak 51 tisíc korun.

Hodně zajímavým hřebcem je i MOKARRIS (More Than Ready), anglický listed vítěz na distanci 1200 metrů, který v maďarském chovu působí od roku 2020. Ten připouští za 350.000 HuF, stejně jako PIGEON CATCHER (Dutch Art), otec dnes už možno říct legendárního vítěze Magyar Derby Esti Fény, který se neztratil ani po exportu do Austrálie, kde vyhrál listed Gosford Gold Cup.

Nepřehlédněte: Jistota v nejisté době. Před 19 lety byl uspán šampión československých plemeníků Dara Monarch

Nejlacinějším v nabídce Bábolny je maďarský rodák a syn skvělého Overdose (Starborough) ryzák CIRFANDLI, třikrát umístěný v italských listed dostizích. Za 200.000 forintů připouštějící hřebec je potomkem na Slovensku narozené Chiaraluny, jejímž otcem je dřívější český plemeník Bully Pulpit (Pilpit).

Miloslav Vlček      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net