Lord of englandNěmecký chov se letos potýká s velkými ztrátami. Poté, co v dubnu na srdeční slabost odešel vítěz Deutsches Derby a vynikající plemeník Adlerflug (In The Wings), se tamní chovatelé budou muset obejít i bez služeb dalšího skvělého plemeníka Lord of England (Dashing Blade). Ten uhynul ve věku 18 let taktéž kvůli srdeční slabosti.


Na dráze během dvou sezón absolvoval pouhých 8 startů, z nichž však polovinu proměnil ve vítězství a v dalších se umístil. Už jako dvouletý kdy běhal v Itálii ukázal solidní třídu když vyhrál listed Premio Giuseppe de Montel a doběhl třetí v Gran Criteriu (Gr.1). Ve třech letech běhal v Německu, kde po druhém místě v Dr.Busch-Memorialu (Gr.3) a třetím v německé Velké jarní Mehl-Mülhens-Rennen (Gr.2) vyhrál Grosser Preis der Wirtschaft (Gr.3) a poté i Bayerisches Zuchtrennen (Gr.1).

Nejlepší syn šampión plemeníka Dashing Blade (Elegant Air) zahájil chovnou kariéru v roce 2007 v hřebčíně Etzean, kde působil vedle svého otce a hned s prvním ročníkem se stal šampiónem debutantů. Dosud dal celkem 20 blacktype vítězů mezi nimiž hrají prim vítěz Deutsches Derby (Gr.1) Isfahan a v Preis der Diana - German Oaks (Gr.1) úspěšné Palmas a Feodora. Isfahan se navíc ukazuje být velmi talentovaným plemeníkem, když ve svém prvním ročníku tříletých má letošního vítěze Deutsches Derby Sisfahana a druhou v Oaks Isfahani.

Nepřehlédněte: Termínová listina 2022 počítá s 52 dostihovými dny na 10 závodištích. Do hry se vrátí Světlá hora

Řada jeho potomků běhala i na našich drahách, kde krátce pobyl i jeden z Lord of Englandových nejúspěšnějších potomků německý Gr.3 vítěz Kronprinz, kterého Jiří Charvát získat z Arc Sale za 125 tisíc eur. Tomu se však na našich drahách nepodařilo v žádném ze tří startů umístit a byl přesunut do francouzského tréninku, kde se ale po vítězném debutu na dráze v Nantes odmlčel. Přes 8 lety byla Lord of Englandovou partnerkou i čtyřnásobná klasická vítězka Arganta (Monsun), která s ním přivedla na svět ryzáka Argana, vítěze menšího dostihu v Karlových Varech. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net