night of thunder2Vycházející hvězda týmu plemeníků společnosti Darley ryzák NIGHT OF THUNDER, kterému se s prvním ročníkem potomků povedl skvělý start a je dnes nejlákavějším synem Dubawiho (Dubai Millennium) v chovu, bude ve svém evropském domově připouštět i limitovaný počet klisen v čase připouštěcí sezóny na jižní polokouli.

 
Hřebci, který v úvodu své kariéry působil jako pendler v Austrálii, vyběhlo z tamního ročníku ročníku jen 16 dvouletých potomků, ale polovina z nich již vyhrála a dvěma se podařilo uspět v blacktype dostizích. Právě skvělý start jeho australského ročníku vedl Darley k rozhodnutí, které má částečně kompenzovat skutečnost, že plemeník už na jižní polokouli nependluje. Dodejme, že podobně jsou chovatelům z jižní polokoule přístupní i další evropští plemeníci, kteří na jižní polokouli necestují, jako například famózní Frankel (Galileo).

Vítěz 2000 Guineas (Gr.1) a Lockinge Stakes (Gr.1) Night of Thunder má v Evropě na dráze první ročník tříletých. Podle dat Equineline mu dosud vyběhlo 101 potomků, 55 z nich zvítězilo, z toho 14 v blacktype dostizích. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking