První letošní novozélandský mítink s grupovými dostihy, který se uskutečnil 1. ledna v Ellerslie, přinesl i zajímavou informaci pro naše chovatele. V mílovém George Adams Handicapu (Gr.2) finišovala na třetím místě australská odchovankyně Za Za Gabor (O'Reilly), která je polosestrou krabčického plemeníka Zazou (Shamardal).

Pro pětiletou Za Za Gabor to navíc nebyl první úspěch v blacktype společnosti - před dvěma lety doběhla druhá v listed Warstep Stakes v Riccarton Parku.

Za Za Gabor je dcerou německé listed vítězky a Gr.3 umístěné Zaza Top (Lomitas) a po Gr.1 vítězi Zazou je jejím nejúspěšnějším potomkem. Odchovankyně německého hřebčína Fährhof Zaza Top byla po pětiletém působení v rodném hřebčíně prodána do Austrálie a od té doby pendluje mezi australskými a novozélandskými hřebčíny za tamními předními plemeníky.

Zazou, který byl v loňském roce nejžádanějším plemeníkem v českém chovu, měl loni na dráze první dvouleté. Nejlépe si z nich vedl polský Don Zou, který po triumfu v dostihu tamní II. kategorie finišoval třetí v Nagrodě Dakoty (L) a čtvrtý v Nagrodě Mokotowska (L). (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking