Po sezóně v Hřebčinci Tlumačov se Kůň roku 2009 a držitel klasické trojkoruny ze stejného roku AGE OF JAPE (Jape) vrátil do Vlachovic. V tamním hřebčíně, který získal nového vlastníka, bude v blížící se připouštěcí sezóně opět působit v roli hlavního paši.


Zatímco v loňském roce v Tlumačově připouštěl za 14.500,- Kč za březí klisnu, ve Vlachovicích se cena za jeho služby vrátí na částku 12.000,- Kč, za kterou připouštěl ve své poslední sezóně ve Vlachovicích v roce 2018. První tři sezóny v chovu činil jeho připouštěcí poplatek 15.000,- Kč.

Nový vlastník tamního hřebčína Radim Pechal při zajištění připouštěcí sezóny vsadil na osvědčené spolupracovníky Vlachovic. "Připouštět hřebcem bude Pavel Míča, veterinární činnost zajistí MVDr. Libor Hlačík," vypočítává a připomíná, že hřebec má též licenci na polokrevný chov. "Tam budeme připouštěcí poplatek řešit dohodou."   

Age of Jape měl loni na dráze první tříletý ročník, ze kterého mu podle dat Katalogu plemeníků vyběhlo 23 potomků. Sedmi z nich se podařilo zvítězit v celkem 10 dostizích, vedle toho získali příslušníci hřebcova prvního ročníku 58 umístění a vydělali 608.570 Kč. Z finančního hlediska byli nejúspěšnějšími potomky jeho úvodního ročníku polští odchovanci King Age of Jape a Be My Winner, kteří oba překonali v ziscích hranici 100 tisíc korun. Z domácích si nejlépe vedl trojnásobný vítěz Mike of Jape. (miv)

Související články:
Age of Jape se vrátil domů. Vlachovický chov pokračuje pod novým majitelem
Služby Age of Japa budou letos dražší
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking