EcrivainMaďarský chov před pár dny posílil nový hřebec. Získal jej hřebčín Dióspuszta, kde od blížící se připouštěcí sezóny bude působit pětiletý ryzák francouzského původu ECRIVAIN (Lope de Vega). Přichází v něm hřebec grupové výkonnosti se solidním rodokmenem, který by mohl zaujmout i tuzemské chovatele.

 
Běhal od dvou do pěti let, během nichž absolvoval 20 startů, získal 4 vítězství, 8 umístění a vydělal 178.700 eur a 10.120 dolarů. První tři sezóny startoval ve Francii v péči trenéra C. Laffon-Pariase, kde též dosáhl většiny úspěchů. Těmi největšími byla dvě Gr.3 vítězství. Jako dvouletý vyhrál v Longchamp Prix des Chenes na 1600 metrů, o dva roky později v Chantilly uspěl v Prix Bertrand du Breuil Longines (Gr.3) taktéž na míli. Cenné je i jeho čtvrté místo v Grand Criterium (Gr.1) či páté v Prix Ganay (Gr.1). Letošní sezónu strávil v USA, kde získal třetí místo v prodejce, tři starty v grupových dostizích skončily bez umístění.Ecrivain je synem jednoho z aktuálně nejúspěšnějších evropských plemeníků Lope de Vegy (Shamardal), někdejšího soupeře našeho Shamalgana (Footstepsinthesand), nyní otce 104 blacktype, který stojí na irském Ballylinch Stud, kde připouští za 125 tisíc eur. Matka Sapphire Pendant (Danehill Dancer) obsadila druhé místo v 1000 Guineas Trial (Gr.3) v Leopardstownu a v roce 2012 byla na prosincové dražbě chovných klisen prodána za 480 tisíc gns. Rodina směřuje k famózní Blush With Pride (Blushing Groom), vítězce Kentucky Oaks (Gr.1) a excelentní chovné klisně, dceři jedné z nejúspěšnějších matek posledního půlstoletí Best in Show (Traffic Judge).
Ecrivain bude připouštět za 2.000 €, klisny s jedničkovou výkonností za 1.500 €. (miv)              Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net