Dvanáctiletý tmavý hnědák LIMARIO (Areion), dosud působící ve stanici ve Starém Městě ve stáji Ireny Uhlířové, se po čtyřech sezónách v tamním chovu stěhuje. V nadcházející připouštěcí sezóně bude působit v chovu Hřebčína Vlachovice, jehož dvorním pašou dosud byl Age of Jape (Alleged). Limario vstoupí do nové sezóny jako hřebec, jehož první dvouletí zanechali velice solidní dojem. 


Německý rodák Limario vyhrál ve dvou letech největší dostih dvouletých Preis der Winterfavoriten (Gr.3), díky čemuž byl následně zvolen nejlepším dvouletým hřebcem. Ve třech letech zvítězil v Grosser Presi der Audi Zentrums Hannover (Gr.3) na 2000 netrů a obsadil druhé místo v Derby Trialu (L) na trati o 200 metrů delší. Poté přešel k trenéru Šavujevovi, v jehož péči jako čtyřletý vyhrál Velkou cenu Prahy, později si připsal i jedno vítězství v Dubaji, kde se umístil v listed společnosti.

Od roku 2019 působí v tuzemském chovu a letos měl na dráze první dvouleté. Z úvodního ročníku mu vyběhli tři potomci, dva zvítězili a třetí se umístil, přičemž celková bilance jeho potomků činí 16 startů, 2 vítězství a 13 umístění, tedy jen jediný start Limariova potomka neskončil dotovaným umístěním. Nejlépe si vedl Stratovarius, který získal jedno vítězství a čtyři umístění z pěti startů a finišoval pátý v Ceně zimního favorita (L). Hodně podobnou vizitku má i Celestine, též vítězka jednoho dostihu a 4x umístěná z celkových pěti startů, která doběhla čtvrtá v Ceně zimnej kráľovnej (I.k.) na Slovensku. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net