Předloňská vítězka Jarní ceny klisen (L) a později třikrát v německých listed dostizích druhá PARTYDAY (Footstepsinthesand) ukončila dosthovou kariéru a byla prodána do chovu do zahraničí. Jejím prvním partnerem by měl být, podle informací lukaracing.cz, ve Francii působící Al Wukair.


Ryzka Partyday, na dráze hájící barvy stáje Partyday.cz, byla zakoupena jako ročka na Tattersalls Ireland September Yarling Sale za 13.000 €. První část dostihové kariéry, do které náleží i obě klisnina vítězství včetně klasického triumfu, strávila Partyday v péči Heleny Vocáskové, po neúspěchu v Českém derby se přestěhovala k trenéru Václavu Lukovi. V Bošovicích se druhém místě ve Velké ceně Prahy (I.k.) a třetím v EJC Middle (L) soustředila na starty v zahraničí, v nichž získala unikátní sérii tří druhých míst v mílových listed dostizích v Německu. Celkem absolvovala 13 startů, získala 2 vítězství a 7 umístění a vydělala 973.995 korun.

Její první plánovaný partner Al Wukair (Dream Ahead) špičkový mílař, vítěz Prix Jacques le Marois (Gr.1) letos  v chovu debutuje na francouzském Haras de Bouquetot, kde připouští za 8.000 €. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking