Pop RockDo třetí připouštěcí sezóny, ale první v novém působišti, zanedlouho vstoupí hnědák Pop Rock (Helissio), který se po dvou letech v chovu Hřebčína Napajedla přestěhoval k Františku Vocáskovi do Němčic.

Tam připustí všech 9 klisen chovného stáda Františka Vocáska, který dnes disponuje kvalitním týmem klisen. Prim v něm hrají klisny ze zdejší úspěšné rodiny založené klisnou Apartma (Dara Monarch) - její dcery Aparta (Scater) a Apaska (Scatera), ale dostane i další Scaterovu dceru Play Station, výbornou rodinu Horama v českém chovu zastupující Sisi (Mtoto), či nedávnou akvizici Anis Etoile, zakoupenou za 3.100 euro na listopadové NH dražbě v Irsku.

Anis Etoile je, stejně jako Pop Rock, dcerou Helissia a výsledné spojení bude nositelem 2x2 inbreedingu na tohoto Fairy Kingova syna. František Vocásek v minulosti zkusil ještě užší prochování, v roce 2009 připustil Play Station jejím otcem Scaterem a z tohoto spojení se narodila klisna Panama. Jak experiment dopadl se ale nedozvíme. "Panama nám omarodila a na dráze se neobjeví," konstatuje chovatel.

V Němčicích bude vedle Pop Rocka stát i Moonjaz (Nashwan), ten ale letos od svého majitele žádnou klisnu nedostane. "Po něm už máme koní dost, teď je třeba vyzkoušet Pop Rocka," říká chovatel, který v uplynulých sezónách dal Moonjazovi většinu klisen. Nyní doufá, že mu pěkné, zdravé a silné koně bude dávat i vytrvalec Pop Rock. Není sám. Dvě klisny mu pošle také Stanislav Chudáček, který Pop Rockovi pošle zimní královnu White Angel (Dark Angel) a čtvrtou z Velké jarní ceny Kristine (Kris Kin).

Foto Romana Nevěřilová

    

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net