namosMimořádně zajímavou informaci pro český chov, zvláště pro Centrum Darhorse, přinesl výsledek sobotního Silberne Peitsche (Gr.3, 3+, 1200 m, 55.000 €), druhého nejvýznamnějšího sprintu německého kalendáře, ve které se, navzdory druhému nejvyššímu kurzu, jistě prosadil tříletý hnědák Namos (Medicean).


Namos, pro něhož byl sobotní dostih teprve třetím startem v kariéře, je prvním potomkem Areionovy dcery Namery, listed vítězky, která před 6 lety skončila třetí v Goldene Peitsche (Gr.2) a která je též pravou sestrou české šampiónky dvouletých i tříletých klisen, vítězky Jarní ceny klisen Najinské (Areion). Pro Nameru je jeho úspěch skvělým startem v chovu. Hřebec jako dvouletý sice nevyběhl, ale letos zahájil kariéru druhým místem v dostihu na 1400 metrů v Hannoveru, poté na stejné dráze vyhrál Hagedorn Derby, dostih o 6.000 € na 1400 metrů a nyní triumfoval v grupové zkoušce, po které jeho GAG vystouplo z 71 na 93,5 kilogramu.  Rok po Namosovi se Nameře narodil další syn, nyní již dvouletý Narcos (Soldier Hollor), v roce 2018 přivedla na svět klisnu Namiku (Maxios) a letos se jí narodila další dcera, jejímž otcem je plemeník Adlerflug (In The Wings).
 

 
O dva roky mladší Najinska by se prvního startujícího potomka mohla také dočkat už letos. Trenér Ludvík Haris připravuje v Krabčicích její dvouletou dceru Night Sky (Mikhail Glinka), o níž v předsezónním rozhovoru hovořil jako o rané klisně a která je hlášená do letošního Fitmin Cupu. Letos Najinska přivedla na svět kobylku po Zazou (Shamardal) a znovu jím byla připuštěna. (miv)
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking