Cunco2Loňský vítěz Classic Trial Stakes (Gr.3) čtyřletý Cunco, první startovavší potomek Frankela (Galileo) a také jeho první vítěz, se stane prvním Frankelovým synem v chovu v Jižní Americe. Hřebec, jehož chovatelem i majitelem je Don Alberto Corporation, byl na dva roky pronajat chilskému Haras Santa Monica.


Cunco v péči Johna Gosdena proměnil svůj debut 13. května 2016 v přesvědčivé vítězství a ve dvou letech dokázal získat několik stakes umístění včetně druhého místa v Zetland Stakes (L) a třetích v Chesham Stakes (L) a Ascendant Stakes (L). Do klasické sezóny vstoupil vítězstvím v Classic Trialu (Gr.3) v Sandownu, po šestém místě v Chester Vase však sezónu ukončil a znovu se objevil na dráze až letos v březnu - ovšem již v USA v tréninku Williama Motta. Poté, co se neumístil v žádné z trojice allowancí, které absolvoval, byl stažen z tréninku.

Cunco je prvním potomkem dvojnásobné Gr.3 vítězky a třetí z Pretty Polly Stakes (Gr.1) Chrysanthemum (Danehill Dancer), kterou Don Alberto Corporation koupila, březí po Frankelovi a tedy s Cuncem v těle, za 800.000 gns na dražbě v Newmarketu. Zajímavé bude sledovat, jaké klisny budou v Chile jeho partnerkami - hřebec je totiž úzce 3x3 prochován na Sadler's Wellse i Danehilla.

Jak uvádí Bloodhorse, Cunco není prvním Frankelovým synem v chovu. Na Kypru působí vítězný polobratr Naaqoose Straight Shooter, u něhož před časem sondoval možný zájem ze strany českých chovatelů pro jeho umístění v ČR Christian Richner, v Pakistanu působí další syn Tango Fire. (miv)

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking