Dlouhou bitvu s kolikou, zahrnující i dva opěrační zákroky, nakonec navzdory pozvbuzujícím zprávám z posledních dní ROARING LION (Kitten's Joy) prohrál. Anglická Tweenhills Farm v něm přišla o žádaného plemeníka, který ve své letošní úvodní sezóně připouštěl za 40.000 Ł.


Někdejší svěřenec Johna Gosdena, zakoupený v Keenelandu za 160.000 $, vyhrál 8 ze 13 startů včetně Eclipse Stakes, Juddmonte International Stakes, Irish Champion Stakes i Queen Elizabeth II Stakes (vše Gr.1). Vyhrál též hlavní trial na Epsom Derby Dante Stakes (Gr.2), v samotném derby skončil třetí a po skončení sezóny byl oceněn titulem Cartier Kůn roku. Třídu ukázal již ve dvou letech, kdy vyhrál Royal Lodge Stakes (Gr.2) a doběhl druhý v Racing Post Trophy (Gr.1).

Roaring Lion byl synem nejúspěšnějšího zástupce Sadler's Wellsovy linie na americkém kontinentu plemeníka Kitten's Joy (El Prado), díky čemuž mohl být zajímavým zpestřením evropské nabídky plemeníků. Jeho matka Vionnet (Street Sense) se umístila v Gr.1 Rodeo Drive Stakes a je polosestrou hned čtyř blacktype vítězů. (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking