Roaring lion 2Včera v noci byly na ceremoniálním večeru v Londýně vyhlášeny výsledky letošních Cartier Awards, hodnotící, na základě vlastních výsledků koní - získaných bodů v grupových dostizích (40% váha v hodnocení), hlasů dostihových novinářů (30%) a také čtenářů Racing Postu a Daily Telegraphu (30%) nejlepší koně uplynulé sezóny.


Titul Koně roku získal čtyřnásobný Gr.1 vítěz Roaring Lion (Kitten's Joy), tříletý zástupce barev Qatar Racing, který se nyní již chystá na svou novou roli plemeníka na Tweenhills Farm. Vítěz Irish Champion Stakes (Gr.1) či Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) zároveň získal titul nejlepšího tříletého hřebce. Jeho triumf je i úspěchem trenéra Johna Gosdena, který po Kingmanovi (2014), Golden Horn (2015) a Enable (2017) připravil čtvrtého z posledních 5 držitelů Cartier Horse of the Year Awards.
Zvláštní cenu za zásluhy získal jednaosmdesátiletý David Oldrey, majitel, chovatel, publicista, rozhodčí a dlouholetý člen řady dostihových organizací včetně Jockey Clubu a British Horseracing Board, svého času šéf Race Planning Committee a také prezident Thoroughbred Breeders' Association.

Kůň roku a nejlepší tříletý hřebec: ROARING LION (Kitten's Joy), M: Qatar Racing Ltd, CH: Ranjan Racing, T: John Gosden

Nejlepší starší kůň
:  ENABLE (Nathaniel), M: Khalid Abdullah, CH: Juddmonte Farms Ltd, T: John Gosden

Nejlepší tříletá klisnaALPHA CENTAURI 
(Mastercraftsman), M/CH: Niarchos Family, T: John Harrington 

Nejlepší vytrvalec: STRADIVARIUS (Sea The Stars), M/CH: Björn Nielsen, T: John Gosden

Nejlepší sprinter: MABS CROSS (Dutch Art), M: David W. Armstrong, CH: Highfield Farm, T: Michael Dods

Nejlepší dvouletý hřebec
: TOO DARN HOT (Dubawi), M: Lord Lloyd-Webber, CH: Watership Down Stud, T: John Gosden

Nejlepší dvouletá klisna: SKITTER SCATTER (Scat Daddy), M: Anthony Rogers & Mrs Sonia Rogers, CH: Three Chimneys Farm LLC & Airlie Stud, T: P. Prendergast

Daily Telegraph Award of Merit: DAVID OLDREY

(miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking