foal Rolando ArakanieDo oficiálně již čtvrté, ale vzhledem k pozdnímu nástupu před 3 lety a připuštění jediné klisny, která navíc nepřivedla na svět potomka, prakticky třetí připouštěcí sezóny vstoupil letos hnědák ROLANDO (Campanologist). Hřebec, působící v chovu Viktora Eichlera ve Světlicích, se kromě rostoucího  zájmu chovatelů o své služby může těšit z taktéž se zvyšujícího počtu potomků. Letos už přišli na svět čtyři, dva z nich přímo u hřebcova držitele.


Jedním z nich je hřebeček z Arakanie (Arakan), narozený přímo v RC Nearco ve Světlici. Na stejném místě se narodila i kobylka, jejíž matkou je Ray of Lightova dcera Freya, působící v chovu Marie Pešlové. Dalšími Rolandovými přírůstky jsou hřebeček z klisny Limonade (Street Rebel) chovatelky Heleny Blažkové a klisnička Walhalla manželů Manových, jejíž matkou je Makfiho (Dubawi) dcera Wlastina.

Nepřehlédněte: Další nový plemeník. Řady plemenných hřebců rozšířil dvojnásobný vítěz z Lysé Hard Fighter

"Letos má zatím připuštěné dvě klisny, jedna už je zjištěná březí, ale celkem má nahlášeno 15 partnerek včetně klisen německých a švýcarských majitelů," uvedl pro naše stránky Eichler, jehož potěšil další úspěch Rolandovy rodiny, který zajistil britský rodák Franz Strauss (Golden Horn), syn Rolandovy polosestry Favulusy (Dansili), který finišoval druhý za Kabirkhanem (California Chrome) v Gr.1 Al Maktoum Challenge v Dubaji. (miv)

Walhalla foal freya
 Klisnička Walhalla z Wlastiny  Klisnička z Freya

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net