RyanaSedminásobná vítězka na překážkách a mj. dvakrát druhá v Poplerově memoriálu Ryana (Tribal Instinct) ukončila přípravu na letošní dostihovou sezónu a po rozhodnutí majitele pana inženýra Sobotky odchází do chovu. Jejím prvním partnerem v chovu by měl být Gr.1-vítěz a třetí z francouzské Velké jarní ceny Shamalgan (Footstepsinthesand).


"Pan inženýr Sobotka se rozhodl, že Ryana odejde do chovu a jsem tomu ráda,"
uvedla pro naše stránky trenérka Jana Junková, která je rovněž chovatelkou úspěšné překážkářky. "Jeho rozhodnutí vyplývá z toho,  že už Ryana dokázala na dráze vše, co mohla. Odchází do chovu zdravá a plná síly. Myslím, že by mohla být přínosem pro náš překážkových chov plnokrevníka. Není tu tolik výborných a rychlých překážkových klisen." 

Ryana zaShamanemPoplerak
Ryana byla za Shamanem dvakrát druhá v Poplerově memoriálu. V sezóně 2014 doběhla jen půl délky za ním (foto: Šárka Votavová)

J
ak jsme se dále dozvěděli, tak Ryana zůstává ve středisku své trenérky v Rašovicích, kde je například i další úspěšná bývalá překážkářka (mj. pátá ve Velké pardubické) a chovná klisna Modřenka (Laban). "Jsme moc rádi, že tu budeme mít Ryanu i nadále.  Nejčerstvější informací je, že by jejím prvním partnerem měl být Shamalgan."

Dodejme, že reprezentantka stáje EŽ Praha a.s. Ryana odchází do chovu s vizitkou 24 startů (z toho čtyř rovinových), 7 vítězství a 8 umístění. Pouze jednou měla v dostihu pád, nikoliv ale na překážce, spadla totiž na kluzkém terénu. Na dostihových výhrách získala Ryana 447.350 Kč. (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking