Dizzy BIzuZatím mu v Evropě vyběhlo prvních 24 dvouletých potomků, z nichž 6 už zvítězilo. Včera už se bělouš CARAVAGGIO (Scat Daddy), jehož první potomky s napětím sleduje nejen domovský Coolmore, zařadil mezi otce blacktype vítězů.

 
A to díky v Irsku narozené, ale ve Francii trénované Dizzy Bizu (z Izzy Bizu po Kodiac), který po vítězném debutu v polovině května v Chantilly včera s přehledem ovládla i kilometrové Prix La Fleche, listed dostih o 60 tisíc eur, konaný v rámci derby mítinku v Chantilly.

Caravaggio se díky úspěchu své dcery postavil do čela evropských plemeníků - debutantů a je na dobré cestě stát se jejich šampiónem. Vedle talentu, který jeho první potomci ukázali, mu pomůže i jejich početní síla, neboť v první sezóně v chovu jako nejžádanější evropský debutant připustil plných 217 klisen, z nichž 34 vyhrálo stakes.

Ve dvou letech neporažený vítěz Phoenix Stakes (Gr.1) Caravaggio, který jako tříletý ovládl mj. i Commonwealt Cupu(Gr.1), je synem nesmírně talentovaného, ale bohužel předčasně uhynulého plemeníka Scat Daddy (Johannesburg), stejně jako jeden z nejúspěšnějších mladých hřebců v evropském chovu No Nay Never. Caravaggio stál v letech 2018 - 2020 v irském Coolmoru, před letošní připouštěcí sezónou se přesunul na jeho americkou pobočku Ashford Stud, kde stojí vedle dalších synů Scat Daddyho - vítěze americké trojkoruny Justify a v Breeders Cup Juvenile Turf úspěšného Mendelssohna. (miv)


Caravaggio, foto Coolmore    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net