MontussanHodně zajímavý výsledek měla včerejší Prix Pawneese, dostih pro nezvítězivší dvouleté klisny na 1200 metrů v Saint-Cloud. Ač odskakovala jako největší outsiderka v kurzu 22:1, díky skvělému finiši se v něm prosadila debutující Montussan (Dabirsim). Klisna, jejíž matka Tautou Montjeu běhala za stáj Joly v Česku.

 
Příběh Tautou Montjeu je našim pravidelným čtenářům dobře znám. Papírově mimořádně atraktivní klisnu zakoupil Christian Richner pro Jiřího Odcházel v srpnu 2012 v Deauville, který za ni tehdy vysázel plných 90.000 €. Nebylo divu - otec Montjeu, který uhynul půl roku předtím, už byl otcem 4 vítězů Epsom derby a matka Flashing Green se v chovu ukázala taktéž výborně, když dva její potomci vyhráli listed dostih a třetí se v něm umístil. Tautou Montjeu ale na dráze zklamala. Ze 13 startů, které od dvou do čtyř let absolvovala, získala jen jedno vítězství v dostihu IV. kategorie a vydělala 43.200 Kč.

Ač by byla velmi zajímavou posilou českého mateřského stáda, mj. i díky příslušnosti k rodině legendární Reprocolor (Jimmy Reppin), zdejší trh ji nemohl ocenit tak, jako anglický. V červenci 2015, šest týdnů po svém posledním českém startu, byla prostřednictvím The Castlebridge nabídnuta jako kůň v tréninku na newmarketské July Sale, kde ji za 100.000 gns získala agentura David Redvers Bloodstock.

Poté stála na francouzské Ecurie des Menceaux, kde přivedla na svět 4 hříbata. Velmi dobře si vede její první potomek valach Mutual (Lope de Vega), který ve Francii z dosavadních 11 startů zaznamenal 2 vítězství a 7 umístění, vydělal 47.307 € ana svém kontě má i páté místo v Gr.3 Prix Texanita v Chantilly. Po něm přivedla Tautou Montjeu na svět klisnu Laru (Fastnet Rock), neumístěnou při svém jediném startu. Třetím potomkem je v úvodu zmíněná včera vítězně debutující Montussan. V loňském roce přivedla Tautou Montjeu na svět kobylku po australském šampiónu Zoustar (Northern Meteor) a letos v únoru byla nabídnuta na dražbě v Deauville, kde ji za 33.000 € zakoupila agentura Brian Grassick Bloodstock a Tatou Montjeu se vrátila do rodného Irska. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net