Před dvěma týdny, poté co Mac Swiney (New Approach) zvítězil v Irish 2000 Guineas, jsme psali o inbreedingu na Galilea (Sadler's Wells). Právě Mac Swiney, který už jako dvouletek uspěl v grupových dostizích, byl historicky prvním blacktype vítězem, v jehož rodokmenu najdeme jméno vládce současného chovu dvakrát.

 
Technika, kterou hodně používá Mac Swineyho trenér a chovatel Jim Bolger, se dalšího grupového úspěchu dočkala včera, když čtyřletá odchovankyně Newtown Anner Stud Farm Thunder Kiss (Night of Thunder) zvítězila v Munster Oaks Stakes (Gr.3) v Corku.

Narozdíl od Mac Swiney, který je prochován 2x3, najdeme u Thunder Kiss Galilea dvakrát ve třetí generaci rodokmenu, stejně jako v případě Mac Swiney jde i zde jedna z prezencí skrze Teofila, který je mateřským otcem obou koní. Krev coolmorského velikána už dnes můžeme najít i dál, dokonce ve IV. generaci - například u potomků předloni v chovu debutujícího vítěze Flying Five Stakes (Gr.1) Havana Grey, jehož otec Havana Gold je Teofilovým synem. (miv)   

pedigree thunderkiss
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net