Z působení ve francouzském Haras de Beaufay Ing. Jiřího Trávníčka se do Česka vrátila trojice chovných klisen, která na dráze ukázaly jedničkovou výkonnost a shodou okolností všechny tři najdeme v listině vítězek Memoriálu Rudolfa Deyla. Vítězku Oaks Sedmikrasku (Excellent Art), v Tattersalls Mile úspěšnou Iceni Girl (Iceman) a premiantku Memoriálu Jaroslava Maška Dorotku (So Long Slew) koupil od Jiřího Trávníčka Hřebčín Vlachovice, aby posílily jeho mateřské stádo.

 
"Spíš než o posílení jde o obměnu stáda," vysvětluje majitel hřebčína Radim Pechal. "Renaissance už je 21 let, Gold Star je jen o rok mladší," doplňuje chovatel, v jehož chovu letos působili Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) a Limario (Areion).

Všechny tři klisny běhaly v barvách DS Pegas a mají či měly na dráze několik potomků. Desetileté Sedmikrasce zatím vyběhli dva. Čtyřletá Eowyn (Rajsaman) získala dvě pátá místa ze tří startů během francouzského tréninku, o rok mladší Sendmeastar (Cloth of Stars) vyhrála v barvách Haras de Beaufay a přípravě Dalibora Töröka v květnu prodejku ve Wissembourgu, po němž byla prodána do Francie, kde poté získala další tři umístění. Sedmikraska je též matkou dvouleté Simeony (Zelzal), ročního Sydney (Australia) a letos narozené klisny po Magna Grecia (Invincible Spirit).

Nepřehlédněte: Hana Juránková koupila blízkou příbuznou Northerly Winda i odstávče za 46 tisíc eur

Patnáctileté Dorotce vyběhli čtyři potomci, tři z nich dokázali zvítězit. Šestiletý Dark Sun (Age of Jape) z pouhých 5 startů na rovinách a překážkách získal jedno vítězství na rovinách a jedno na proutěnkách, kde též obsadil druhé místo ve Zlaté sponě tříletých (I.k.). Výborně si vedla i pětiletá Dakota (Elvstroem), dvojková vítězka, která dokázala vyhrát Classe 3 v Longchamp a vedle toho finišovala druhá v Oaks na Slovensku, třetí v Rakousku a pátá v našem Oaks.  
Tříletý Duplikat (Dariyan), šestý z Českého derby (Gd3), vyhrál dostih III. kategorie a umístil se na čtvrtém místě ve Velké červnové ceně (I.k.). Na vítězství zatím čeká dvouletý Doram (Elvstroem), čtvrtý z Geschova memoriálu (I.k.). Klisna je též matkou ročního Dina (Hello Youmzain) a letos narozeného hřebce po Zelzal (Sea The Stars).

Čtrnáctiletá Iceni Girl je matkou tří startovavších potomků, zatím však bez vítěze. Nejstarší Ida (Muhtathir) vytěžila ze sedmi startů v překážkových dostizích čtyři umístění, šestkrát na rovinách startující Irbis (Zelzal) získal čtyři umístění, mezi nimiž je i třetí místo v Ceně Masise (I.k.) a tříletá Edouarda Filipa (Montmartre) vyběhla letos na jaře dvakrát a v obou startech se umístila. Na první start čeká dvouletá Three Princess (Churchill) a letos Iceni Girl porodila hřebečka po Raven's Pass (Elusive Quality). Stejně jako předešlé dvě klisny ani Iceni Girl letos nebyla připuštěna.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net