shaywan 1384Do své již páté připouštěcí sezóny vstoupí za několik dnů i hnědák Shaywan (Sinndar), v italských listed umístěný vítěz Memoriálu Vlastimila Smolíka a také pravý bratr vítězky Yorkshire Oaks (Gr.1), Prix Vermeille (Gr.1) a druhé z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Sharety. Nadále zůstává v Brně Líšni v chovu stáje Belcredi.

 
I základní připouštěcí poplatek zůstal nezměněn - 10 tisíc korun za březí klisnu. Mění se však podmínky pro klisny, které na dráze ukázaly lepší výkonnost či daly podobného potomka. Na polovinu, tedy na 5.000,- Kč, se snižuje poplatek pro klisny, které již daly potomka umístěného alespoň v dostihu II. kategorie a dokonce na 2.000,- klesá poplatek pro klisny s GH nad 65 kilogramů. Všechny poplatky jsou splatné až za březí klisnu. "Míním to jako podporu českého chovu v aktuální pro chovatele nelehké době," vysvětluje změnu poplatků hřebcův držitel Bohuslav Jochman. 

Shaywan měl loni první dvouleté potomky, ze čtveřice dvouletků vyběhla jen ryzka Wisteri, která se ve dvou startech neumístila. Samotný Shaywan jako dvouletý neběhal a nevyběhl ani ve třech letech. "Nelámal bych nad tím hůl, všechna hříbata z prvního ročníku jsou z horších matek, ale exteriérově velmi pěkná," hodnotí první výsledky Jochman. "Věřím, že další ročník bude o dost lepší a těším se na potomky z matek jako Santin, Hessoesse, White Angel či Josselin, matky derby vítěze Josepha." (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net